Verevere
En Çok Satanlar İndirimdekiler Seçtiklerimiz Kampanyalar Yeni Gelenler

Menü

5.02.2019

İyi gelmediği bir şey yok! Rönesans’tan günümüze miras kalan İsveç şurubuİsveç iksiri olarak da bilinen bu sihirli karışım, dönemin ünlü hekimlerinden biri olan Paracelcus’a ait. İçinde birden fazla otu barındıran İsveç şurubu neredeyse tam bir mucize! Alerjik rahatsızlıklardan, böbrek enfeksiyonlarının tedavisine kadar etkili olan doğal karışım için bir kaşığı bile yeterli diyorlar…

İsveç şurubu, ilk keşfedildiği dönemde konyak ile hazırlanıyor ve bu şekilde fayda alınıyormuş. Artık günümüzde konyak kullanmadan bile hazırlamanız mümkün. Alkol yerine elma sirkesi ekleyerek bu sağlık iksirini hazırlayabilirsiniz.

İsveç şurubu hazırlamak için ihtiyacımız olan bazı çeşitli otlar bulunuyor; 7 gram mira, 5.5 gram çedvar, 6.5 gram melek otu, 1 gram besbase, 10 gram sarı sabır, 3.5 gram centinyane, 1 gram safran, 9 gram revent kökü, 1 gram sinameki, 2 gram domuz dikeni, 10 gram kudret helvası, 1 gram tarçın, 5 gram kakule, 1 gram kafur ve 1 gram anason.

İsveç şurubunu hazırlarken konyak yerine 1 kilogram elma sirkesi kullanacağız. Büyük ve kapaklı cam şişenin içine tüm saydığımız malzemeleri ve elma sirkesini koyun. Hazırladığınız karışımı karanlık ve kuru bir ortamda saklayın. Karışımı her gün çalkalamanız gerekiyor.

İki hafta beklettikten sonra şişedeki karışımı iki kere süzün ve koyu renkli bir cam şişeye aktarın. Serin ortamda saklayın.

Nasıl kullanılır?

Mide krampları ve kolit ağrılar için: 1-2 yemek kaşığı İsveç şurubunu aynı oranda su ile seyrelterek içilebilir.

Bağırsak ve midede biriken gazlar için: Papatya çayına bir tatlı kaşığı eklenerek içilebilir.

İştahsızlık için: 2 yemek kaşığı İsveç şurubu yarım çay bardağı suya karıştırılarak aç karna yemeklerden yarım saat önce içilebilir.


Ağız ve diş eti itihaplanmaları için son derece olumlu sonuçlar verir. Bir kaşık İsveç şurubunu suyla inceltip günlük olarak gargara yapabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise suyla inceltilmiş İsveç şurubu önce ağızda gezdirilir ve ardından yutulur. Günde 2 defa yapıldığında olumlu sonuçlar almamak mümkün değil!

Böcek ısırıkları ve arı sokması için: İlgili bölgeye kompres yapılarak tedavi gerçekleştirilir.

Uçuk ve iltihaplı sivilceler için: Pamuğa bir miktar İsveç şurubu dökün ve ilgili bölgeye kompres yapın. Tedaviyi 2, 3 gün boyunca tekrarlayın.

Nasır tedavisi için: Nasırlı bölge temizlenir. Ardından İsveç şurubuyla ıslattığınız pamukla o bölgeye press yapılır. 3 gün boyunca bu işlem tekrarlanır.

Basit güneş yanıkları tedavisi için: Yanan bölgeye İsveç şurubu sürülebilir. Şurup su toplanmasına engel olur ve acıyı ortadan kaldırır.